Kiti regionai

Kruizai po Viduržemio jūrą

Venezija, Italija
Ar galima trumpai papasakoti apie kruizus po Viduržemio jūrą? Vargu... Ar įmanoma suskaičiuoti kiek yra smiltelių jūros pakrantėje? Arba įsiminti bangų suformuotą vaizdą?

Viduržemio jūra, aplink kurią susiformavo šiuolaikinė civilizacija, visuomet traukia keliautojus, versdama juos vėl ir vėl kartoti, atrodytų, jau praeitus maršrutus, kelintą kartą sustojant Romoje ar Barselonoje, besižavint Stambulo mečetėmis arba vaikščiojant siauromis Jeruzalės gatvelėmis.

Pirkti kruizą po Viduržemio jūrą

Kiekvienas miestas, kurį turistas mato kruizo po Viduržemio jūrą metu... atsirado prieš dvidešimt ar net dvidešimt penkis šimtmečius. Ir atrodo tarsi sluoksniuotas pyragas: štai romėnų triremos išmetė inkarus uoste, girdisi kaip per trapą ridenamos alyvuogių aliejaus statinės. Praeina keli šimtmečiai, ir miestas apgultas, bet dievai yra gailestingi, šį kartą užpuolikai pasitraukė. O štai pilnu tempu vyksta miesto katedros statybos - viduramžiais kiekviename mieste turėjo būti katedra, jau nekalbant apie bažnyčias, vienuolynus... Praeina dar pora šimtų metų, ir geležine užkariautojo eisena į katedrą įeina karalius. Jis jaunas, jis laimėjo. Aplink - jo riterystės atspindžiai.

Dar po kelių šimtmečių į katedrą įeina jau kitas užkariautojas, vesdamas arklį už apynasrio. Šis asmuo netikėjo Dievu, nors jam ir padėjo jėgos iš aukštai. Praeina pusantro šimto metų ir miestas dega. Kitas valdžios apakintas beprotis sukėlė gaisrą, apėmusį Europą. Bet... ir tai praeina, lyg skaitytum užrašrą ant karaliaus Saliamono žiedo. Ir štai, iš uosto netoli katedros neskubia eisena, su fotoaparatu eina... Taip, iš tiesų, Jūs, gerbiamas turiste ir einate!

Santorinio sala, Graikija
Europos kruizai vyksta rytinėje arba vakarinėje Viduržemio jūros dalyje.

Vakarinė dalis, tai kruizai iš Barselonos aplankant Neapolį, Romą, Nicą, Monte Karlą, Pizą ir Florenciją. Rytų Viduržemio jūros regionas - tai Venecija, Atėnai, Stambulas, Efesas, Graikijos salos, tokios kaip, Santorinis, Mikonas, Rodas. Yra tik vienas kruizas, kuris organiškai jungia abi dalis - tai "Didysis Viduržemio jūros kruizas", kuris vyksta pirmaujančios Amerikos kruizų kompanijos Princess Cruises laineriais.

Vertinantiems kruizus yra maršrutai, kuriuose Rytų Viduržemio kruizai apsilankymą Izraelyje ir Egipte. Laivas stovi Haifo ir Ašdodo uostuose, iš kur jūs galite vykti į Nazaretą arba Jeruzalę. Iš Egipto Saido uosto ekskursijos yra organizuojamos į Kairą ir prie piramidžių.

Kruizai, aplankant Kanarų salas ir Madeirą taip pat priskiriami prie Viduržemio jūros kruizų. Jie vykdomi aksominio sezono metu. Belieka pridurti, kad tradiciškai Viduržemio jūros kruizus vykdo patys geriausi laivai.

Pirkti kruizą po Viduržemio jūrą