Kruīzu kompānija Princess Cruises

Veiksme parādās tad, kad rodas jaunas idejas. Lai kruīzu kompānija veiksmīgi darbotos nepieciešama nestandarta domāšana, izveidojot to, kas vēl nav pieredzēts un bezbailīgi to realizējot. Tieši šada pieeja kļuva par vienu no labākās kruīzu kompānijas pasaulē - Princess Cruises, atšķirības iezīmēm.

Princess Patricia laineris
Oficiāli, par Princess Cruises dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1965., kad Stenlijs Makdonalds, ar vienu no pirmajiem laineriem - pārbūvētu prāmi Princess Patricia, uzsāka kruīzus gar Meksikas krastiem.

Pēc desmit gadiem, kompānija kļūst par seriāla "Mīlas laiva" ("Love Boat") dalībnieku, kura darbība notiek uz kuģa klaja. Vairāk nekā desmit gadu garumā seriāls baudīja apdullinošus panākumus, nokļūt uz "mīlas laivas" klaja vēlējās arvien vairāk cilvēku.

Regal Princess laineris
1982.gadā Princess Cruises uzdrošinās spert bezprecedenta soli - celt pirmo pasaulē laineri, uz kura visas kajītes būtu ar logu vai balkonu. Par lainera Royal Princess 5* krustmāti kļuva princese Diāna. Par lielu uzdrošināšanos šāda lainera celtniecība tika uzskatīta tāpēc, ka neviens izņemot pašus kruīzu kompānijas īpašniekus, neticēja ka šī ideja varētu izdoties. Kruīzu kompānijas deva priekšroku celt kuģus, uz kuriem būtu kajītes bez loga un ar logu, par laineri uz kura visas kajītes būtu izvietotas uz āru, neviens par neuzdrošinājās sapņot. Tomēr Royal Princess 5* panākumi pārsniedza visas cerības, un tas kļuva par vienu no populārākajiem kuģiem kruīzu flotē. Zīmīgi, ka 2013.gadā, cita anglijas princese - Kembridžas hercogiene Keita Midltone, kļuva par jaunā, ultramodernā, lieliskā lainera Royal Princess 5* lux krustmāti.

Caribbean Princess Amerikas austrumu krastā
Astoņdesmito gadu vidū rodas jauna atpūtas koncepcija - kruīzs, apvienots ar sauzemes atpūtu - ceļojumu. Par pionieri šaja nozarē atkal kļūst Princess Cruises, uzsākot šādus ceļojumus Aļaskā. Ērti vilcieni ar panorāmas skata logiem, komfortablas viesnīcas, ekskursijas uz nacionālajiem parkiem un citiem apskates objektiem - šobrīd, tas viss ir neatņemama daļa no ceļojumiem pa Aļasku.

Kurīza ceļojuma ideja kļuva tik veiksmīga, ka kruīzu kompānija sāka īstenot to arī citos reģionos. Divtūkstošajos gados Princess kruīzu ceļojumi parādās arī Austrālijā un Dienvidamerikā, Āzijā, un protams arī Eiropā. Princess Cruises paziņoja: "Katrā zemeslodes malā būs vai nu pats lielākais, vai pats jaunākais mūsu kompānijas laineris"! Tā arī notiek: Princess Cruises kļūst par pionieri Dienvindaustrumu Āzijā un Taiti. Kā arī, 90-to gadu beigās kurīzu kompānijas uzsāk jauna grand-klases lainera celtniecību, pirmais no kuriem bija Grand Princess 5*, ar 109 000 tonnu ūdensizspiestspēju. Brīdī kad to nolaida uz ūdens, tas bija viens no lielākajiem pasažieru kuģiem pasaulē.

Princess Venēcijā
2003.gada Princess Cruises kļuva par daļu no Carnival Corporation, kas ir viens no lielākajiem kruīzu holdingiem pasaulē. Šajā brīdī tiek pieņemts vēl viens kardināls lēmums: "Kruīzs uz liela lainera servisa ziņā, nekādā veidā neatpaliek no neliela, luks klases lainera". Un kruīza kompānija atkal uzvar konkurentus, jo pakalpojumu un apkalpes apmācību līmenis, spēja paredzēt katru pasažiera kaprīzi, pārsniedz visus iedomātos reitngus, un atstāj konkurentus tālu aizmugurē.

2013.gads zīmīgs ar vēl viena reģiona atklāšanu: Princess Cruises kļuva par pirmo rietumu uzņēmumu, kas ne tikai atvērusi savu biroju, bet arī uzsākusi regulārus kruīzus apkārt Japānai, kas pēc savas popularitātes pielīdzināmi Eiropas kurīziem.

Šobrīd Princess Cruises ir 18 lieliski kuģi, taja skaitā divi flagmaņi - Royal Princess (2013) un Regal Princess (2014), kuri veic kruīzus pa visu pasauli, plaša cienītāju auditorija un nemainīgs kolēģu apbrīns.

Visi kurīzi ar Princess Cruises laineriem