Citi reģioni

Vidusjūras kruīzi

Venēcija, Itālija
Vai ir iespējams izstāstīt īsi par Vidusjūras kruīziem? Diez vai.. Vai ir iespējams saskaitīt smilšu graudiņus pludmalē? Vai atkārtot viļņu ornamentu?

Vidusjūra, ap kuru veidojusies mūsdienu civilizācija, nemainīgi pievelk ceļotājus, liekot tiem atgriezties jau izietos maršrutos, no jauna apmkelējot Romu un Barselonu, baudot Stambulas mošejas, vai stāgājot pa Jeruzalemes šaurajām ieliņām.

Pirkt kurīzu pa Vidusjūru

Katra pilsēta ko apmeklē tūristi ceļojuma laikā ir radusies pirms vairāk nekā divdesmit gadsimtiem. Šajā reģionā jau tūkstošiem gadu notiek un turpinās pasaulei nozīmīgu kultūru un civilizāciju mijiedarbība. No pirmo civilizāciju rašanās, līdz pirmajiem jūrasbraucējiem. No milzīgu impēriju izveidošanas, līdz arābu iekarotājiem. No krusta kariem, līdz renesances uzplaukumam.

Pa vēstures nozīmīgākajām vietām mūsdienās ir iespēja staigāt katram tūristam. Pa pilsētu ielām, kur katrs bruģakmens ir vesela vēsture, kur katra kolonna ir liecinieks lielākajām pasaules uzvarām un smagākajiem zaudējumiem. Kur celtnes, kas saglabājušās no antīkajiem laikiem, nes sevī senatnes vēstījumu, spītējot laikam un cilvēkiem.

Santorini sala, Grieķija
Eiropas kruīzi tiek veikti Vidusjūras rietumu vai austrumu daļā.

Rietumos šis kruīzs sākas no Barselonas un turpinās Neapolē, Romā, Nicā, Montekarlo, Pizā un Florencē. Austrumu Vidusjūra, tā ir Venēcija, Atēnas, Stambula, Efesa, Grieķija salas, tādas kā Santorini, Mikēnas, Roda. Un ir tikai viens kruīzs, kurš sevī apvieno abus šos maršrutus - “Lielais Vidusjūras loks”, kuru veic vadošā kruīzu kompānija Princess Cruises.

Pieredzejušiem kruīzu cienītājiem, ir kurīzs Vidusjūras austurumu daļā, kurš ietver arī Izraēlu un Ēģipti. Laineris piestāj Haifā un Ašdodā, no kurienes var doties uz Nazareti vai Jeruzalemi. No Ēģiptes ostas Saidas, ir ekskursijas, kuras ietvaros var apmeklēt Kairu un piramīdas.

Kanāriju salu un Madeiras kurīzs arī pieskaitāms pie Vidusjūras kruīziem,un tiek veikts rudens periodā. Atliek vienīgi piebilst, ka Vidusjūras kurīzus jau tradicionāli veic paši labākie flotes kuģi.

Pirkt kurīzu pa Vidusjūru