Citi reģioni

Karību salu kruīzi

Karību salas
Kur atrodas Karību salas? Kas ir Karību salu kruīzs? Kādēļ izvēlēties Karību salu kruīzu?

Lai uzzinātu kas ir Karību salu kruīzs ir jāpērk biļete, jakāpj uz sniegbaltā lainera klaja un jādodas ceļā!

Pirmo salu, kuru vairāk nekā 500 gadus atpakaļ atklāja Kolumbs, nosauca par Sansalvadoru. Šī iemesla dēļ, pirmais eiropietis, kurš izkāpa Bahamu salās bija Kolumbs. Tikai nemēģiniet meklēt Sansalvadoru starp Bahamu salām, tās tur vairs nav, un ģeogrāfi vēl joprojām strīdas, kuru tieši salu ieraudzīja kuģa kapteinis.

Karību salu kruīzs, tie vienmēr ir svētki. Tā ir jūra un saule, tas ir jūras vējš burās, tās ir krāšņas koloniālā stila celtnes, kuras šeit uzcēla eiropieši, pēc tam kad bija nolēmuši, šīs siltās zemes sadalīt savā starpā. Salas piederēja visām lielākajām tā laika karalistēm - franču, spāņu, angļu un portugāļu. Tomēr laika gaitā salas sadalīt kļuva arvien grūtāk, un salu skaits arī bija ierobežots, šī iemesla dēļ, salas sāka pārvaldīt kopīgi.

Pirkt Karību reģiona kruīzu

Arubas sala
Pēc Kolumba ekspedīcijas, Amerikas atklāšanas un Meksikas iekarošanas paiet vien daži simti gadu, bet Karību salās valda kolonisti, kuri atveduši uz turieni vergus, savukārt uz vēsturiskās arēnas uznāk nežēlīgi un skarbi jūrasbraucēji, kuru vārdi vien jau iedveš šausmas: Frānsiss Dreiks un Viljams Henrijs Morgans, Everijs un Viljams Kids. Karību jūra, kurā kuģoja daudzi tirdzniecības un kara kuģi, kļuva par viņu mājvietu. Viņi nežēlīgi un skopi izlaupīja tirdzniecības kuģus, burtiski tos saplosot gabalos. Un protams slēpjot savus dārgumus, tie sāka celt fortus un nocietinājumus, Karību salu krastos. Nocietinājumu paliekas, uz galvenās pirātu salas, ko sauca par Tortugu, pēta arheologi, un nu jau mūsdienās mēs skatamies kārtējo “Karību jūras pirātu” sēriju, tā itkā, paši šo visu būtu piedzīvojuši.

Tomēr Karību reģions nav tikai pirāti, rums un gliemežvāki. Karību jūras kruīzs ļauj ielūkoties koloniālās Eiropas trīssimts gadus senā vēsturē. Tā iemesla dēļ, ka uz katras salas eiropieši uzcēla pilsētas un ostas. Mēs varam apskatīt vietas, kuras dēvē par “mazo Holandi” vai “mazo Franciju”. Šeit interesants ir pilnīgi viss, no ostas kur pienāk kuģis, līdz pastaigām caur mazām ieliņām uz tirgu, līdz pilsētas laukumam un baznīcai.

Panamas kanāls
Tapat arī Karību reģiona kurīza laikā, iespējams redzēt unikālu jūras faunu, jūraszvaigznes un dažādās neiedomājami krāsainas zivis, redzēt pašus eksotiskākos jūras dzīvniekus pasaulē.

Karību reģiona kruīzus veic labākie Princess Cruises flotes laineri - Caribbean Princess 5* lux, Crown Princess 5* lux, kā arī jaunie flagmaņi - Royal Princess 5* lux un Regal Princess 5* lux. Karību jūra ir mājvieta visām lielākajām kurīzu kompānijām pasaulē. Šī iemesla dēļ, Karību jūras kruīzi tiek piedāvāti par ļoti saprātīgām cenām. Standarta kruīza ilgums ir 8 dienas, bet to var pagarināt līdz 10 dienām, vai divām nedēļām, var arī apvienot ar Panamas kanāla kruīzu, kurš tā arī saucās “Karību reģions un Panamas kanāls”. Jāmin, ka caur Panamas kanālu iet tikai tie kuģi, kuru ūdensizspiestspēja nepārsniedz 100 tūkst.tonnu. Kruīzu kompānijai Princess Cruises ir divi šādi kuģi, Coral Princess 5* un Island Princess 5*. Panamas kanāla kruīzi ļauj ieraudzīt Centrālameriku un izmēģināt pasaulē labāko kafiju Kostarikā.

Gandrīz visi Karību jūras kurīzi sākas Majami, Ft.Lauderdeilas ostā. Kruīzu iespējams apvienot ar ceļojumu pa Ameriku, vai pavadīt dažas dienas pludmalē pirms vai pēc kruīza. Tādā veidā, kruīzs kļūst vien par daļu Jūsu ceļojuma, kuru Jūs paši izveidojat ar Jūsu tūrismas aģenta palīdzību.

Pirkt Karību reģiona kruīzu