Citi reģioni

Kruīzi pa Dienvidameriku

Riodežaneiro
Kā var iepazīt citu valstu kultūru? Caur literatūru, filmām, fotogrāfijām, ceļotāju piezīmēm? Bet kāpēc gan ne pašam doties ceļojumā? Vienā brīnišķīgā dienā nopirkt lidmašīnas biļeti un jau pēc dažām stundām atrasties pavisam citā pasaules malā, kaut kur, kur vēl nekad iepriekš nebiji bijis?

Vēl labāk ir ne tikai aizlidot, bet doties kruīzā!

Piemēram, kruīzā pa Dienvidameriku. Tur kur Amazone, ūdenskritumi, klintis un pat ledāji. Indiāņi un bijusī Maiju civilizācija. Kafija un tango. Piecdesmito gadu sākumā jauns argentīniešu ārsts Ernesto Gevara De La Serna kopā draugu devās 8 mēnešu garā ceļojumā cauri Čīlei, Peru, Brazīlijai un Argentīnai, par šo ceļojumu pēc tam tika uzrakstīta grāmata “Motociklista dienasgrāmata”. Bet tas viss bija pēc tam, kā arī tas, ka jaunais ārsts kļuva kaislīgo revolucionāru Če Gevaru. Mūs interesē pavisam kas cits: mūsdienās lai apceļoti visas šīs valstis nav vajadzīgi 8 mēneši - to lieliski var izdarīt dodoties kruīzā.

Pērc kruīzu pa Dienvidameriku

Kur slēpjas Dienvidamerikas noslēpums? Ar ko tā tik ļoti piesaista jau gadsimtiem ilgi gan konkistadorus un mācītājus, gan rakstniekus un māksliniekus? Slavenais argentīniešu rakstnieks Borhess savā novelē “Dieva vēstules” stāsta par acteku zintnieku, kas sēž tumsā templī un mēģina izlasīt Dieva vēstījumu. Beigu beigās viņam izdodas izlasīt vienu no tiem, bet citus viņš atsakās lasīt, jo kurš tos lasījis vairs nespēj uz pasauli skatīties kā iepriekš un priecāties par ikdienas skaistumu un mūsu pasaules priekiem.

Makču Pikču, Peru
Tas arī ir Dienvidamerikas patiesais šarms - zeme, kur senie dievi ir atstājuši savus vēstījumus nākamām paaudzēm. Kruīzs apkārt Dienvidamerikai ir pats labākais veids kā divu vai trīs nedēļu laikā apceļot šīs brīnišķīgās zemes un ieelpot seno burvību.

Ja Jūs savu ceļojumu sākat no Dienvidamerikas austrumu krasta Riodežaneiro vai Buenosairosas, mēs iesakām ierasties Dienvidamerikā dažas dienas ātrāk, lai pagūtu aplūkot slavenos Iguasu ūdenskritumus. Ūdenskritumi krīt no 82 m augstuma. Ieraudzīt savām acīm šos ūdenskritumus, kurus ne reizi vien ir filmēti un redzami kādā no filmām, kā piemēram par Indiāni Džonsu. Un vēl un vēl tur ir pasakaini skaists Putnu parks un protams šie ūdenskritumi ir iekļauti UNESCO mantojumu sarakstā.

Argentīnas tango
Vēl kruīza laikā noteikti apmeklē arī Rio, kur var aplūkot milzīgo Kristus statuju, doties uz Korkovado kalnu vai zvilnēt Kapokabanas pludmalē. Un lūk baltais, skaistais 5* laineris Star Princess pamet lēnām Rio ostu, lai tālāk dotos jau uz Buenosairosu - tango pilsētu. Šeit var iejusties tango ritmos vai vienkārši baudīt kafiju kādā no mazajām ieliņām. Un nav jau svarīgi kāds ir kruīza maršruta izkārtojums jau gadsimtiem ilgi kuģi gan kravas, gan skaistie pasažieru laineri ir bieži viesi šajās ostās.

Nākošā osta maršrutā - Montevideo - Urugvajas galvaspilsēta, kura tiek dēvēta par “Latīņamerikas Šveici”. Šeit organiski saplūst gan 18 gadsimta celtnes ar pavisam mūsdienīgām augstceltnēm un populāro stadionu “Sentenario”.

Folklendu salas, kurās laineris piestāj pēc Montevideo vēljoprojām ir strīdus teritorija starp Lielbritāniju un Argentīnu. Šīs salas ļoti atgādina kādu angļu ciematiņu ar sarkano telefona būdiņu un karalisko pastu. Tikai ar vienu niansi šis ciematiņš atrodas gandrīz pasaules malā un šeit dzīvo vairākas pingvīnu kolonijas.

Tālāk Star Princess 5* ceļš ved gar Horna ragu un te jau arī Ugunszeme jeb Tierra del Fuego - pati tālākā Pasaules ziemeļu pilsēta. Saulīte un siltums šeit nav pats biežākais viesis. Daba apbur ceļotājus ar savu skarbo skaistumu.

Pēc Ugunszemes ceļotājus gaida Čīles Punta Arenas, viena no pašām skaistākajā ostas pilsētām šajā krastā. Tālāk jau laineris kursēs netālu no krasta un ceļotāji var nolūkoties uz Čīles fjordiem un Amālijas ledāju.

Antraktīdas pingvīni
Nākamā osta Puerto Mont, kura tika kolonizēta 19. gadsimtā vēljoprojām glabā daudz vācu arhitektūrai raksturīgu celtņu. Kruīzs noslēdzas Valparaiso ostā, kura ir tikai stundas brauciena attālumā no Čīles galvaspilsētas Santjago. Santjago ir pilsēta, kuras vēsturisko centru ieskauj modernās celtnes. Daļai tūristu ceļojums šeit nebūt nebeidzās, jo no šejienes dažu stundu lidojuma attālumā atrodas Lieldienu salas. Varbūt tieši tu būsi tas, kas atminēs Lieldienu salu noslēpumus?

Ne visus vilina Lieldienu salas, ir cilvēki, kuru sapnis ir savām acīm ieraudzīt seno inku pilsētu Makču-Pikču, kura 2007. gadā tika atzīta par “jauno pasaules brīnumu”.

Ir tik daudz iespēju, kurp vēl doties kā piemēram uz ledāju Perto-Moreno vai doties uz Venecuēlu un apmeklēt Anhela ūdenskritumu.

Dienvidamerika ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem - viena ceļojuma laikā - tik neizsakāmi daudz iespaidu un tik daudz kontrastu no pludmalēm līdz ledājiem. No modernām pilsētām līdz senām.

Pērc kruīzu pa Dienvidameriku