Citi reģioni

Kruīzi pa Japānu un Dienvidaustrumu Āziju

Āzijas kurīzs ir iespēja iepazīt šī unikālā reģiona interesantākās vietas. Tieši tādēļ, klasiskais kruīzs pa Dienvidaustrumu Āziju saucas "Āzijas pērles". Katra osta un pilsēta, kur kruīza laikā piestāj kuģis, ir iekļauta pasaules JUNESCO mantojuma fondā. Kruīzs pa Dienvidaustrumu Āziju sākas Ķīnā vai Singapūrā.

Lielais Ķīnas mūris
Āzija ir klusums. Āzija ir atturīgums un pašcieņa. Āzija ir majestātiski tempļi un pūķi, neskaitāmi ietekmīgi imperatori un sakuras koku lapas, ūdens spogulis. Āzija ir cita pasaule, cita realitātes uztvere.

Vispirms bija zīmējumi. Tad tie tapa par shēmām. Tad pārvērtās par hieroglifiem. Un tagad vērojot tradicionālās Āzijas celtnes, dažkārt šķiet, ka tie parsteidzoši ievijušies tajā realitātē, ko mēs redzam tagad.

Āzijas ir miers. Absolūts un mūžīgs. Noslēpumains, kā guļošā Budas smaids. Un tikpat sakoncentrējies un iegrimis sevī.

Un vēl, Āzija ir ceļš. Bezgalīgs sevis iepazīšanas un pilnveidošanas ceļš. Caur ušu skolas tūkstots kustībām, līdz harmonijai. Caur tūkstots darba un pacietības gadiem.

Pirkt kurīzu pa Japānu un Dienvidaustrumu Āziju

Katrs Āzijas apmeklējums ir kā ceļojums uz citu pasauli. Pēc nakts lidmašīnā tu esi uz citas planētas. Pieklājīgs sveiciens - laipni lūdzam. Tagad Jums klanīsies un smaidīs uz katra soļa. Pat tad, kad teiks “nē”, lai gan, jā un nē, nekad netiks tieši izteikts, to liks noprast.

Honkonga
Ja kruīzs startēs Ķīnā, tad tas sāksies Pekinā. Pekina ir viena no četrām senajām Ķīnas galvaspilsētām, kura atšķirībā, no pārējām trim, vēl joprojām saglabājusi savu statusu. Šeit ceļotājiem tiek piedāvāta plaša pirms kruīza programma, kuras laikā ir iespēja apmeklēt Aizliegto pilsētu, Tjaņaņmeņas laukumu un citus apskates objektus. Papildus Jūs aizvedīs aplūkot Lielo Ķīnas mūri, kurš ir tik iespaidīgs, ka to redz pat no kosmosa.

Nākamā osta ir noslēpumainā Pusana. Korejiski tas nozīmē dzīvespriecīgs un enerģisks. Šeit visi vēstursikie pieminekļi tiek rūpīgi sargāti. No sena tempļa, ar skatu uz jūru, līdz slavenajam tornim “Busan Tower”, ar skatu uz pilsētu. Kad kuģis pitauvojas Nagasaki, Jūs gaidat pilsētu-memoriālu, pieminekļpilsētu, jebko, tikai ne vienreizēju mūsdienīgu pilsētu, kura atrodas kalnu piekājē. Memoriāls protams šeit ir, bet tas nav galvenais apskates objekts pilsētā. Senākais Japānas akmens tilts, holadiešu dārzs, alejas, tirgus... Tas arī ir lielākais pārsteigums, ka redzi pavisam kaut ko citu, nekā gaidīji, un tas ko redzi pārsniedz pat drosmīgākās cerības.

Pēc Nagasaki kuģis dodas uz Šanhaju, lielāko Ķīnas pilsētu. Vērojot tās vienreizējās ielas, debesskrāpjus un tiltus, škiet neticami, ka pirms simts gadiem šeit bija vien zvejnieku koka būdiņas. Savukārt Honkonga tikai 1997.gada kļuva par Ķinas pilsētu, līdz tam tā bija britu pakļautībā. Runā, ka brīdis, kad kuģis pamet ostu un vakara tumsā dodas atpakaļ jūrā, skats uz naksnīgi izgaismoto pilsētu ir viens no visiespaidīgākajiem visa kruīza laikā. Viena no lielākajām Vjetnamas pilsētām - Hošimina sevī slēpj padomju laiku pagātnes dvesmu, vienlaicīgi ar mūsdienīgas pilsētas elpu.

Taizeme
Bet arī tā nobāl Bankokas priekšā - kuras nosaukumu var tulkot kā “eņģeļu pilsēta”. Debesskrāpju, modernu viesnīcu, lielu banku un tirdzniecības centru pārbagātība atgādina rietumu mutuļojošo dzīvi, taču, paejot pāris soļus malā, seno budistu tempļu skaistums un ielu tirdziņu rosība atgriezīs Jūs noslēpumainajos austrumos. Kruīza noslēgumā Jūs apmeklēsiet Singapūru. Šī pilsētvalsts, kas izvietotas uz vairak nekā sešdesmit salām, ir viena no mazākajām valstīm Dienvidaustrumu Āzijā, tajā pašā laikā tā ir viena no visblīvāk apdzīvotajām, kā arī tajā ir viens no viszemākajiem noziedzības līmeņiem pasaulē.

Neskaitot klasisko kruīzu pa Dienvidaustrumu Āziju ar laineri Sapphire Princess 5* lux, tas veic kruīzus arī apmeklējot Indonēziju, Bruneju un Kambodžu. Tā iemesla dēļ, ka Princess Crusies pieturas pie savas devīzes “katrā pasaules daļā būs mūsu lielākais, vai arī jaunākais laineris”, Āzijas reģionu pārstāv vēl viens kuģis, Diamond Princess 5* lux, kas veics kurīzus apkārt Japānai.

Kad Diamond Princess 5* lux ienāk Nagasaki, gandrīz visa pilsēta iznāk to sveikt. Šis sniegbaltais skaistulis tika celts šeit, Mitsubishi Heavy Industries, Japānā. Diamond Princess 5* lux un Sapphire Princess 5* lux ir paši lielākie japāņu pasažieru kuģi un nav brīnums, ka viens no tiem paredzēts tieši ceļojumiem pa neatkārtojamo Japānu.

Fudzi kalns, Japāna
Vēl mazliet vairāk nekā piecdesmit gadus atpakaļ Japāna bija pilnībā noslēgta, svešiniekiem neizzināta zeme, ar savām skarbajām tradīcijām un paražām. Mūsdienās tā kļuvusi par tehnoloģiju un kompjūterizācijas meku, un tomēr ir spējusi saglabāt savu noslēpumainību, pat neskatoties uz milzīgo tūristu interesi. Par piemēru tradicionālais japāņu akmens dārzs, kurā, lai arī no kuras puses skatīties, nekad visus akmeņus neieraudzīsi. Tomēr mēģināt vienmēr ir vērts!

Gandrīz visi Japānas kurīzi sākas Jokogamā, netalu no Tokio. Un tālāk katrs var izvēlēties to kurīzu kurš katram šķiet pievilcīgākais. “Japānas nacionālie parki, Saporo un Sahalīna” vai “Visi tempļi, geizeri un karstie avoti”, apmeklējot Japānas jūru un pašus interesantākos dabas objektus. Vai arī “Senās Japānas vulkāni un tempļi”, kur jau pats nosaukums visu izsaka. Vai jūs zinājāt, ka Japānas iedzīvotāju skaits gandrīz pielīdzināms Krievijas? Japānā dzīvo 127 milj.cilvēku. Šī iemesla dēļ Japānā Jūs pārsteigs burtiski viss. Apmeklējot tempļus un muzejus, pilis un dārzus, Jūs ievērosiet ar kādām rūpēm un uzmanību tiek aprūpēts katrs platības centimetrs. Un arī to, ka uzdodot jautājumu jebkuram japānim, viņš ne vien atbildēs un palīdzēs, bet izdarīs visu lai Jūs justos labi viņa valstī.

Uz Japānu var braukt bezgalīgi, bet jāatzīmē, ka sauszemes transports Japānā ir ļoti dārgs. Šī iemesla dēļ, visizdevīgākais veids redzēt pēc iespējas vairāk un par izdevīgāko cenu, ir doties kurīzā. Un lai tas būtu klasiskais Āzijas kruīzs “Āzijas pērles” vai “Senās Japānas vulkāni un tempļi”, to noteikti vajadzētu iegādāties ar sauzemes ekskursijas programmu, pirms vai pēc kurīza.

Pirkt kurīzu pa Japānu un Dienvidaustrumu Āziju