Kariibi saared - kus need on? Kruiis mööda Kariibi merd - mis see on? Kariibi mere kruiisid - milleks?
Osta laevapilet, astu lumivalgele lainerile. Ja - teele.
Esimesele saarele, mille Kolumbus rohkem kui viissada aastat tagasi avastas, pandi Päästja auks nimeks San-Salvador. Seega on Kolumbus esimene eurooplane, kelle jalg puudutas Bahama saari. Ainult ärge otsige San-Salvadori Bahamast - praegu teda seal ei ole, geograafid vaidlevad aga siiani, millist konkreetset saart lipulaeva vahimadrus nägi.
Kariibi mere kruiis on alati pidupäev. See on meri ja päike, soolane tuul ja purjed ning maalilised koloniaalses stiilis majakesed, sest esimene asi, mida eurooplased soojadesse Kariibi mere vetesse sattudes tegid - jagasid saared enda vahel ära. See saar kuulub Prantsuse kroonile, aga see Inglise omale, see Hispaaniale, igavesti Hispaaniale, aga too Portugalile. Aga pärast hakkas kõik kiiresti kaleidoskoopiliselt muutuma, saari oli aina keerulisem omavahel jagada, pealegi oli saarte hulk ikkagi piiratud, seepärast hakati saarte üle valitsema ühiselt.
Pärast Kolumbuse meresõitu, Ameerika avastamist ja Mehhiko vallutamist möödus vaid paarsada aastat, Kariibi mere saartel elasid siis kolonistid ja nende toodud orjad, kui ajaloo teatrilavale ilmusid karmid ja halastamatud meresõitjad, kelle nimedki tekitasid seaduskuulekates kodanikes õudu: Francis Drake ja William Morgan, Henry Avery ja William Kidd. Kariibi meri, soe Kariibi meri, mille avarustel seilasid kauba- ja sõjalaevad, muutus röövlite pärusmaaks. Otsekui lambakarja pugenud hundid röövivad ja uputavad nad kullalastiga galioone ja vallutavad kaubalaevu. Ning loomulikult peidavad aardeid ja ehitavad kindlusi. Teadmisjanulised arheoloogid uurivad piraadikindluste jäänuseid mereröövlite peamisel saarel, milleks on Tortuga, aga kohalikud vaatavad "Kariibi mere piraatide" järjekordset osa.
Kuid Kariibi mere saared ei ole ainult piraadid, rumm ja pärlikarbid... Reis mööda Kariibi mere saari on pilk kolmesaja aasta vanusele koloniaalsele Euroopale. Lihtsalt seepärast, et igale koloniseeritud saarele ehitasid eurooplased linnu ja sadamaid. Palun väga: "väike Holland", "pisike Prantsusmaa" jne. Siin on kõik huvitav: alates sadamast, kus silduvad laevad, kuni kitsaste tänavate, turu ja linna katedraalini.
Veel tähendab Kariibi meri ainulaadset merefaunat, meritähti ja raisid, mitmevärvilisi kalu... Kariibi mere kruiis on ekskursioon, mille käigus saab tutvuda maailmas leiduvate eksootilisemate mereloomadega.
Kariibi mere kruiise sõidavad kruiisifirma Princess Cruises parimad lainerid Caribbean Princess 5* lux, Crown Princess 5* lux ning loomulikult uued lipulaevad Royal Princess 5* lux ja Regal Princess 5* lux. Seepärast, et Kariibi mere saared on suurimate kruiisiettevõtete pärusmaa. Just seetõttu müüakse Kariibi vete kruiise alati äärmiselt mõistliku hinnaga. Standardne kruiis kestab kaheksa päeva. Kuid reisi võib pikandada kümne päevani, kahe nädalani, võib ka ühendada Panama kanali reisiga. Seda kruiisi nii kutsutaksegi: "Kariibid ja Panama kanal". On tähelepanuväärne, et läbi Panama kanali sõidavad laevad, mille veeväljasurve ei ületa 100 000 tonni. Kruiisiettevõttel Princess Cruises on kaks laeva, mis on mõeldud spetsiaalselt sellisteks kruiisideks: Coral Princess 5* ja Island Princess 5*. Kruiisid mööda Panama kanalit on huvitavad selle poolest, et võimaldavad näha Kesk-Ameerikat. Ja juua maailma parimat, Costa Rica kohvi.
Peaaegu kõik Kariibi mere kruiisid algavad Miamis, Fort Lauderdale sadamas. Tänu sellele saab nii enne kui pärast kruiisi reisida mööda Ameerikat või veeta paar päeva imelistel randadel. Kariibi mere kruiis muutub niimoodi vaid osaks suurest reisist, mille marsruudi määrate Teie koos oma reisiagendiga ise.