Kruiisifirma Princess Cruises

Edu saavutatakse siis, kui tekivad uued ideed. Kruiisifirma edu saladuseks on aga võime mõelda ebastandardselt, luues midagi, mida pole varem olnud, kartmata liikuda edasi. Just selline lähenemine eristab üht maailma parimat kruiisifirmat Princess Cruises.

Lainer Princess Patricia
Ettevõtte Princess Cruises ametlikuks asutamisaastaks peetakse 1965. aastat, kui Stanley McDonald startis ettevõtte esimese laineriga - endise parvlaevaga Princess Patricia, mis tegi lõbureise piki Mehhiko rannikut.

Kümne aasta möödudes osaleb ettevõte seriaalis "The Love Boat", mille tegevus toimub laeva pardal. Seriaal oli tohutult menukas üle kümne aasta, üha rohkem inimesi tahtis sattuda "armastusepaadi" pardale.

Lainer Regal Princess
1982. aastal astub Princess Cruises julguse poolest pretsedenditu sammu: ehitab maailma esimese laineri, milles on kõik kajutid kas akna või rõduga. Laineri Royal Princess 5* ristiemaks sai Inglise printsess Diana. Ehitus oli julgustükk seepärast, et selle ajani eelistati kas aknata või aknaga kajuteid, ning laevast, milles on vaid välimised kajutid, ei osanud keegi unistadagi. Kuid edu ületas ka kõige julgemad ootused. Royal Princess 5* muutus kõige populaarsemaks laevaks kruiisiäris. On sümboolne, et 2013. aastal sai teine Inglise printsess - Cambridge'i hertsoginna Kate Middleton - ristiemaks ülimoodsale vapustavale lainerile Royal Princess 5* lux.

Caribbean Princess Ameerika idarannikul
Samas tekib kaheksakümnendate aastate keskel uus puhkusekontseptsioon: kruiis, mis on ühendatud maapealse tuuriga. Kruiis-ringreiside pioneeriks saab jällegi Princess Cruises, kes alustas selliste reiside korraldamist Alaskas. Mugavad panoraamakendega rongid, hubased hotellid-lodžad, ekskursioonid rahvusparkidesse ja vaatamisväärsuste vaatamine - tänapäeval on see Alaska-reisi lahutamatu osa.

Kruiis-ringreiside idee osutus niivõrd edukaks, et kruiisifirma hakkas seda rakendama ka teistes piirkondades. Kahetuhandendate aastate alguses hakkas Princess pakkuma kruiis-ringreise Austraalias. Ja siis veel Lõuna-Ameerikas, Aasias ning loomulikult Euroopas. Princess Cruises teatas: "Maailma igas regioonis peab olema kas meie ettevõtte kõige suurem või siis kõige uuem lainer"! Nii juhtuski: Princess Cruises oli pioneeriks Kagu-Aasias ja Tahitil. Aga üheksakümnendate aastate lõpul alustas kruiisiettevõte grand-klassi lainerite ehitamist, millest esimene - Grand Princess 5*, veeväljasurvega 109 000 tonni - oli vette laskmise hetkel maailma suurimaid reisilaevu.

Princess Veneetsias
Aastast 2003 kuulub Princess Cruises maailma suurimasse kruiisifirmade valdusühingusse Carnival Corporation. Sel ajal võeti vastu veel üks kardinaalne otsus: "Kruiis suurel laineril ei tohi teenindustaseme poolest jääda alla kruiisile väiksel luksklassi laeval". Ning kruiisiettevõte ületas taas konkurente, sest teeninduse tase, meeskonnaliikmete väljaõpe ning oskus aimata ette reisijate kõiki kapriise aitasid purustada kõikvõimalikud rekordid, jättes konkurendid kaugele maha.

2013. aasta tähistas veel ühe regiooni avamist: Princess Cruises sai esimeseks lääne ettevõtteks, kes mitte ainult ei avanud oma kontori, vaid hakkas pakkuma ka regulaarseid kruiise ümber Jaapani, mille populaarsus on peaagu võrdväärne Euroopa kruiiside omaga.

Praegu on ettevõttel Princess Cruises 18 suurepärast laeva, sealhulgas kaks uut lipulaeva: Royal Princess (2013) ja Regal Princess (2014), mis teevad kruiise kogu maailmas, lisaks sellele mitmemiljoniline ustavatest turistidest koosnev austajaskond ja kolleegide järjekindel vaimustus.

Kõik kruiisid Princess Cruises laineritel