Teised regioonid

Kruiisid Vahemerel

Veneetsia, Itaalia
Kas Vahemere ringeisist saab rääkida lühidalt? Vaevalt. Sest kes suudab kokku lugeda liivaterad rannas või kirjeldada lainete mustrit?

Vahemeri, mille ümbruses sündis tänapäeva tsivilisatsioon, on alati olnud reisihuviliste magnet, sundides neid juba käidud radu aina ja uuesti läbi tegema, peatudes ikka ja jälle Rooma ja Barcelona templite ees, imetledes Istanbuli mošeesid või tallates Jeruusalemma tänavate iidseid sillutiskive.

Osta Vahemere kruiis

Iga linn, mida turistid Vahemere ringreisil näevad, on alguse saanud kakskümmend, vahel kogu kakskümmend viis sajandit tagasi. Iga linn on kui kihiline kook: vaimusilmas võid kujutleda rooma trieere ja neilt mahaveeretatavaid oliiviõlivaate, samas kangastub sajandeid hiljem linna tabanud piiramine, ent jumalad olid armulised ja vaenlane taganes. Mõni sajand veel - ja linn ehitab katedraal, mis oli keskajal iga väärika linna kohustuslik element, rääkimata kirikutest ja kloostritest… Paarsada aastat veel ja vallutaja sammul marsib katedraali kuningas - noor ja võidukas, ümbritsetuna rüütekonna koorekihist.

Veel mõned sajandid hiljem siseneb katedraali hobust talutades teine vallutaja. Ta ei uskunud jumalat, kuigi kõrgemate jõudude abile lootis temagi. Möödub poolteist sajandit ja linn on tules. Teine võimust pimestatud valitseja on süüdanud tule, mis haaras terve Euroopa. Needki hädad mööduvad. Ja nüüd kõnnib katedraali esisel väljakul juba fotoaparaadiga turist - äkki oled see just sina, kallis reisihuviline?

Santorini saar, Kreeka
Euroopa ringreisid toimuvad kas Vahemere ida - või läänepoolses osas.

Vahemere lääneosa kruiisidel siseneb laev Naapoli, Rooma, Nizza, Monte Carlo, Pisa ja Firenze sadamaisse. Vahemere idaosa tähendab Veneetsiat, Ateenat, Istanbuli, Efesost, samuti Kreeka saari - Santorinit, Mykonost, Rhodost. Vaid üks kruiis ühendab orgaaniliselt endas mõlemat - selle nimi on "Suur Vahemeri" ja seda pakuvad vaid juhtiva Ameerika kompanii Princess Cruises'e reisilaevad.

Eriti nõudlikule maitsele on reisde, kus Vahemere idaosa külastus sisaldab Iisraeli ja Egiptust. Reisilaev peatub Haifas või Ashdodis, kus on võimalik ära käia Naatsaretis või Jeruusalemmas. Egiptuse Saida sadamast saab osta ekskursioone Kairosse ja püramiidide juurde.

Kanaari saari ja Madeirat hõlmavad kruiisid kuuluvad samuti Vahemere ringreiside hulka. Need toimuvad samethooajal. J''b vaid lisada, et traditsiooniliselt käivad Vahemere ringreisidel parimat laevad.

Osta Vahemere kruiis