Teised regioonid

Kruiisid mööda Jaapanit ja Kagu-Aasiat

Aasia kruiis on võimalus teha tutvust selle ainulaadse piirkonna kõige põnevamate paikadega. Just seepärast on klassikalise Kagu-Aasia kruiisi nimeks "Aasia pärlid". Sarnaselt sellega, kuidas pärlikarbi sees muutub liivatera hindamatuks ehteks, nii on ka kõik kruiisi jooksul külastatavad sadamad UNESCO maailmapärandi nimekirjas või vähemalt kõige huvipakkuvamad selles riigis. Kruiis mööda Kagu-Aasiat saab alguse kas Hiinas või Singapuris.

Suur Hiina müür
Aasia on vaikimine. Aasia on vaoshoitus ja väärikus. Aasia on suurejoonelised templid ja draakonid, vägevate imperaatorite arvukad väed ning veepinnal hulpivad sakura lehed. Aasia on teistsugune maailm, teistsugune tegelikkuse tunnetus.

Kõigepealt olid joonised. Siis said neist skeemid. Seejärel muutusid nad hieroglüüfideks. Ning nüüd, jälgides Aasia traditsioonilist ehitusviisi, tundub vahel, et hieroglüüfid on kummaliselt sellesse reaalsusesse punutud, millest nad kunagi tekkisid.

Aasia tähendab meelerahu. Absoluutset ja igavikulist. Salapärast, nagu lamava Buda naeratus. Ning samamoodi keskendunut ja endasse süüvivat.

Ja veel tähendab Aasia teekonda. Lõputut iseenda tundmaõppimise ja täiustamise teekonda, tuhandeid liigutusi wushu koolides, mis aitavad saavutada harmoonia. Aastaid loovat tööd ja oskust oodata.

Osta kruiis mööda Jaapanit ja Kagu-Aasiat

Iga reis Aasiasse on reis justkui teise maailma. Öö lennukis, ning oledki teisel planeedil. Viisakas kummardus - "tere tulemast". Teile hakatakse nüüd igal sammul kummardama ja naeratama. Isegi kui öeldakse "ei", kuigi otse seda kunagi ei öelda...

Hongkong
Kui start on Hiinas, algab reis Pekingis. Peking on üks neljast Hiina iidsest pealinnast, mis erinevalt ülejäänud kolmest on tähtsaim linn siiani. Siin pakutakse turistidele rikkalikku kruiisieelset programmi, mis sisaldab Keelatud linna, Tiananmeni väljaku ja kõikide peamiste vaatamisväärsuste külastamist. Lisaks sellele viiakse turistid Suurele Hiina müürile, mis on niivõrd massiivne, et seda on näha ka kosmosest.

Järgmine sadam on Busan - tõeline mõistatus. Koreapäraselt energiline ja elurõõmus. Siin on kõik ajaloomälestised hoolikalt kaitstud, olgu selleks siis iidne klooster vaatega merele või kuulus Busani torn vaatega linnale. Kui laev sildub Nagasakis, arvate kindlasti, et Teid ootab ees linn-memoriaal, linn-monument. Ükskõik mis, aga mitte suurepärane tänapäevane mäenõlvadel laiuv linn. Memoriaal siin muidugi on, kuid see pole linnas kõige tähtsam. Jaapani vanim kivisild, Holandi aed, põiktänavad, turg, laevatehased... Selles vist ongi saladus, et sa näed üldsegi mitte seda, mida ootasid, aga see, mida näed, ületab kõik julgeimadki ootused.

Pärast Nagasakit suundub lainer Shanghaisse, Hiina suurimasse linna. Silmitsedes linna imelisi tänavaid, pilvelõhkujaid ja sildasid, ei suuda iialgi uskuda, et vaevalt sada aastat tagasi täitsid selle koha puidust hurtsikud... Hongkong seevastu sai vaid 1997. aastal Hiina linnaks. Enne seda oli ta Suurbritannia protektoraadi all. Räägitakse, et laeva lahkumine Hongkongist, sillerdavates õhtutuledes kümblevast linnast, on kruiisi ilusaim vaatepilt. Vietnami üks suurimaid linnu Hồ Chí Minh hoiab endas kommunistliku mineviku jäänuseid, ja samas on see linn väga tänapäevane, olles ka Moskva sõpruslinn.

Tai
Kuid ka tema kahvatub... Bangkoki ees. Kas teadsite, et sada aastat tagasi oli meie kaasmaalane Siiami printsi naiseks, ning nende poeg oleks võinud saada kuningaks? Teile tingimata räägitakse seda lugu, kui külastate kuningalossi, Tai pealinna ühte vaatamisväärsustest. Kruiis lõpeb Singapuris. ee on linnriik, mille sümboliks on merlion - vaenlasi tuhaks muutev pooleldi kala, pooleldi lõvi. Kahekümnenda sajandi teisel poolel pööras merlion oma tulise pilgu korrumpeerunud ametnikele. Singapuri peaprintsiibiks sai õigusriik, tänu millele on see üks ilusamaid ja jõukamaid Kagu-Aasia linnu.

Lisaks klassikalisele Kagu-Aasia kruiisile sõidab Sapphire Princess 5* lux kruiise, mil külastavad Indoneesia saart, Bruneid ja isegi Kambodžat. Lihtsalt sellepärast, et Princess Cruises on ustav kunagi vastu võetud deviisile: "Maailma igas regioonis peab olema meie ettevõtte kas kõige suurem või kõige uuem lainer!" Seega võib öelda, et Aasia regioon on esindatud peaaegu täielikult. Miks "peaaegu"? Sellepärast, et laineri Sapphire Princess 5* lux kaksiklaev Diamond Princess 5* lux teeb kruiise mööda Jaapanit.

Diamond Princess 5* lux… Kui laev sildub Nagasakis, tuleb peaaegu terve linn teda tervitama. Või veel! On ju see lumivalge iludus ehitatud siin, Mitsubishi Heavy Industries laevatehases. Diamond Princess 5* lux ja Sapphire Princess 5* lux on kõiger suuremad Jaapani reisilaevad. Pole üllatav, et üks neist on täielikult eraldatud Jaapani kruiisideks.

Fuji mägi, Jaapan
Veel sada viiskümmend millegagi aastat tagasi mõnedes kaugemates Jaapani provintsides ... oleksite Te võinud jääda peast ilma, kui poleks lihtinimesena tervitanud samuraid. Praegu aga on Jaapan üks tänapäevasemaid ning vaatamata turistide rohkusele üks saladuslikumaid riike. Jaapan on Kivide aed - ükskõik milliset küljest sa seda ka ei vaata, kõiki kive ikkagi ei näe. Kuid katsetama peab tingimata!

Peaaegu kõik Jaapani kruiisid algavad Tokio ligidalt Yokohamast. Aga edasi võib igaüks valida sellise kruiisi, mis talle kõige rohkem meeldib: "Jaapani rahvuspargid, Sapporo ja Sahhalin" või "Kõik templid, kuumaveeallikad ja geisrid", kus külastatakse ka Jaapani Sisemerd ja huvitavaimaid looduslikke vaatamisväärsusi, või siis "Iidse Jaapani vulkaanid ja templid", kus nimi räägib enda eest. Kas teadsite, et Jaapani rahvaarv on peaaegu võrdne Venemaa omaga? Siin elab 127 miljonit inimest. Seepärast, külastades templeid ja aedasid, muuseume ja paleesid ... hämmastab Teid kõik: alates sellest, kuidas maapinna iga ruutsentimeeter on hoolikalt hooldatud ning asub talle määratud kohas, lõpetades sellega, et iga, sõna otseses mõttes iga jaapanlane, kellelt Te midagi küsite, püüab siiralt teha kõik selleks, et mitte lihtsalt vastata Teie küsimusele, vaid et Teil oleks tema kodumaal hea olla.

Jaapanisse võib reisida lõputult, kuid transport pole selles riigis sugugi odav, seepärast oli ja on kruiis parim võimalus näha võimalikult palju võimalikult soodsa hinnaga. Ning loomulikult tuleb kõik Aasia kruiisid, ka klassikaline "Aasia pärlid" ning "Iidse Jaapani vulkaanid ja templid" soetada koos maapealse ringreisiga.

Osta kruiis mööda Jaapanit ja Kagu-Aasiat